Equipment for survival. Map, knife, rope, compass, fire striker.

14 prezentów dla podróżnika

Głód wrażeń i niezaspokojona ciekawość świata sprawia, że nie może usiedzieć zbyt długo w jednym miejscu. W swoim, stymulowanym adrenaliną sercu, skrywa olbrzymie pokłady miłości do ludzi i przyrody, tak po prostu. Nie przyznaje się do tego publicznie, ale znajomym bardzo imponuje jego (jej) odwaga w pokonywaniu trudności, którą niejednokrotnie udowodnił(a) oraz wytrzymałość na różne niedogodności (trzydniowa podróż autostopem? czemu nie!). Z jednej strony marzyciel(ka) kreująca w głowie opowieści o nieodkrytych lądach, z drugiej – strateg. Znasz ten typ?

Jeśli tak, ta lista pomoże Ci wybrać dla niego (niej) idealny prezent.

Pomysły na prezent dla podróżnika


I. Akcesoria survivalowe


prezent dla podróżnika

1. Bransoletka  z paracordu (20-70 zł) – parcord z którego składa się bransoleta to linka z nylonu, mocnego tworzywa odpornego na wilgoć i rozciąganie. Bardzo szybko schnie. Linka pacardowa może być użyteczna podczas robienia obozowiska, robienia wnyków, sieci rybackiej, czy nawet budowy tratwy ratunkowej:)

2. Krzesiwo (10-80 zł) – przydatne narzędzie do rozpalania ogniska, nawet w trudnych warunkach atmosferycznych.

3. Latarka czołowa (20-200 zł) – pozwala na oświetlenie terenu, bez zajmowania rąk. Na pewno przyda się na wyprawach, podczas wspinaczki, w czasie biegania w nocy.

4. Kompas (10-100 zł) – czasem nawet najbardziej doświadczony podróżnik może stracić orientację. Ten breloczek pomoże obrać właściwy kierunek 🙂

5. Multitool (od 30 zł) – zestaw mininarzędzi sprawdzi się przy pracach montażowych i naprawie różnorodnego sprzętu.

6. Lornetka (od 60 zł) – na łonie przyrody, nie wszystko jest widoczne gołym okiem. Czasem warto spojrzeć dalej, niż sięga wzrok, by odkryć niezliczone sekrety Matki Ziemi.


II. Akcesoria turystyczne


prezent dla podróżnika

7. Termos w kształcie obiektywu (120 zł) – ciepły napój może poratować w chłodne wieczory, a design tego naczynia – zainspirować do stworzenia pięknych pamiątek z wyprawy.

8. Szybkoschnący ręcznik (20-110 zł) – lekki, pakowny, idealny na basen, do domu, na kemping czy podczas wyprawy w góry. A przy tym schnie 6 razy krócej, niż ten tradycyjny.

9. Powerbank (80-100 zł) – ten kieszonkowy akumulator z wyjściem USB, pozwoli naładować telefon, kamerę, czy tablet nawet 10 razy, bez konieczności podłączania do gniazdka. Doskonale sprawdzi się podczas długich lotów, czy kilkudniowych wycieczek w góry.

10. Głośnik przenośny (od 50 zł) – uratuje nie jeden późny wieczór. Przy muzyce dobrze się rozmawia. Można też potańczyć (mimo zmęczonych wędrówką nóg) 🙂


III. Akcesoria do wspominków


prezent dla podróżnika

11. Fotoksiążka (30-100 zł) – kiedy już zgromadzi się trochę zdjęć z podróży, można je wydrukować w postaci fotoksiążki. Miło będzie wrócić do nich w zimowe, ciemne popołudnie. W dodatku, ten album, w twardej oprawie ze sztywnymi kartami, wygląda bardzo profesjonalnie.

12. Notatnik (10-40 zł) – może się wydawać, że robienie notatek w trakcie podróży, to strata czasu. Ale czy za rok, podróżnik będzie w stanie sobie przypomnieć, co robił w danym dniu, co zobaczył podczas wycieczki, co odkrył? Bardzo prawdopodobne, że wszystkie wrażenia zleją się w kilka ogólnych wspomnień. Aby temu zapobiec, można pokrótce notować przeżycia w brulionie, a potem z sentymentem pokazać wnukom tą pamiątkę.

13. Wielka Podróż z Martyną Wojciechowską (60 zł) – gra planszowa, w której uczestnicy przemierzają  świat razem ze znaną podróżniczką. Pokonując oceany i kontynenty odpowiadają  na pytania związane z punktami postoju oraz poznają ciekawe historie, które przeżyła i opisała specjalnie dla nich Martyna Wojciechowska. Doskonała rozrywka dla całej rodziny.

14. Mapa zdrapka (60-200 zł) – wszystkie obszary lądowe mapy są pokryte specjalną złotą folią. Aby zaznaczyć miejsce, które zostało już przez podróżnika odwiedzone, a przy okazji odkryć więcej szczegółowych informacji na jego temat – należy zdrapać pokrywającą je folię. Zdrapka to osobisty, całkowicie spersonalizowany obraz wojaży po kuli ziemskiej i zaliczaniu coraz to ciekawszych przygód.

Na zakończenie chcę Ci jeszcze zaproponować moje pomysły na prezentowy dodatek DIY:

Prezentowy dodatek DIY

  • Udekoruj okładkę brulionu stosując np. technikę decoupage. W ten sposób możesz maksymalnie spersonalizować ten prezent i tym samym zachęcić podróżnika do robienia zapisków.
  • Przygotuj podręczny zestaw podróżnika: do przeźroczystej kosmetyczki włóż chusteczki nawilżane, parę patyczków do uszu, plastry, bandaż, wodę utlenioną, taśmę klejącą itp. Przyda się też liścik od serca lub motywujący cytat 🙂
  • Możesz też uszyć z filcu etui na czytnik e-booków lub telefon. Nawet jeśli elektroniczne urządzenia podróżnika posiadają już taką osłonę, ta filcowa może dodatkowo ochronić przed upadkiem lub wgnieceniem

Jestem ciekawa, co myślisz, o powyższych propozycjach. Może przyszedł Ci do głowy jeszcze jakiś pomysł?

8 komentarzy

  1. Ruda Zagłębiowska

    Z akcesoriów turystycznych z wielką przyjemnością przygarnęłabym wszystko!

  2. Urządziliśmy kiedyś w firmie mikołajki z zastrzeżeniem, że prezenty nie mogą być droższe niż 10 zł. Kolega podróżnik dostał więc mały globus z instrukcją obsługi, która brzmiała mniej więcej w ten sposób: zamknij oczy, zakręć globusem, przyłóż palec do mapy i znajdź cel swojej kolejnej podróży. Z tego, co pamiętam był zachwycony tym drobiazgiem:)

  3. Ja dostałam całkiem niedawno lornetkę w prezencie i był to strzał w dziesiątkę! Aż żal wszystkich wypraw w przyrodę bez lornetki 🙂

  4. Jako podróżnik najbardziej uwielbiam… ręcznik szybkoschnący 🙂 A dodatkowo przygarnęłabym chętnie kartę SD do aparatu albo dużą chustę – która może słuzyc jako szal, ręcznik plazowy, koc itp 🙂

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*