Co łączy puzzle z lodami na patyczku?

Co łączy puzzle z lodami na patyczku?

Zarówno przygotowanie, jak i użytkowanie tej prostej zabawki może być nie lada frajdą! Puzzle z patyczków po lodach to tani i prosty w wykonaniu pomysł na kreatywny prezent dla młodego odkrywcy świata. Do ich zrobienia możesz zaprosić swoją pociechę, ucząc tym samym nawyku przygotowywania dla kogoś prezentu z troską i zaangażowaniem.

Puzzle z patyczków po lodach


Potrzebne materiały:

 • patyczki po lodach*
 • farby (akrylowe lub plakatowe)
 • tacka/podstawka do mieszania farb**
 • pędzelki
 • taśma klejąca
 • kubeczek z wodą
 • nożyczki
 • marker

*patyczki po lodach możesz kupić razem z lodami (;) ) lub same, w sklepie papierniczym lub internetowym sklepie z materiałami hobbystycznymi

** może to być plastikowy talerzyk bądź najzwyklejsza kartka papieru

Etapy pracy:


I. Koncepcja i przygotowanie pracy


Na początku, wybieram tematykę, która zainteresuje obdarowaną puzzlami osobę. W tym przypadku, padło na owoce. Na zwykłej, białej kartce rysuję sobie po kilka razy schematy, które za chwilę przeniosę na patyczki. Gdy wszystko mam już ułożone w głowie, przygotowuję się do malowania: napełniam plastikowy kubeczek wodą i wydzielam 10 patyczków, które ustawiam równo w poziomie, jeden pod drugim. Patyczki unieruchamiam za pomocą taśmy klejącej (u mnie – taśma malarska).

puzzle z patyczków po lodach


II. Malowanie


Powierzchnię patyczków maluję na biało (można wybrać inny kolor tła) i czekam, aż farba wyschnie. Następnie, cienkim pędzelkiem maluję zarys kształtu, w tym przypadku kawałka arbuza, a następnie szerszym pędzelkiem wypełniam kontur kolorem. Domalowuję kolejne elementy – skórkę i pestki. Po wyschnięciu farby, markerem alkoholowym wpisuję na patyczkach kolejne cyfry, które ułatwią złożenie obrazka w całość. Wszystkie czynności powtarzam przy malowaniu następnych owoców.

puzzle z patyczków po lodach

Po wyschnięciu, patyczki składam, przewiązuję wstążeczką (można użyć też gumki recepturki) i chowam je do materiałowego woreczka, który później może posłużyć jako podkładka pod puzzle np. w trakcie jazdy samochodem.

Zabawa z puzzlami w trakcie przygotowywania:

 1. Pokaż dziecku, w jaki sposób łączą się ze sobą poszczególne barwy farb
 2. Naucz dziecko posługiwać się różnego rodzaju pędzelkami
 3. Po narysowaniu wcześniej konturu na patyczkach, zaproś dziecko do wypełnienia go kolorową farbą

Zabawa z gotowymi puzzlami:

 1. Układanie puzzli na czas
 2. Ćwiczenie sylabizowania/literowania nazw owoców
 3. Ćwiczenie liczenia do 10 itp.

Jeśli szukasz innych sposobów na przygotowanie kreatywnej zabawki dla dziecka, zajrzyj tutaj:Jak zrobić pacynki z filcu?.

Podoba Ci się ten pomysł z puzzlami? Napisz, co o nim myślisz w komentarzu – bardzo sobie cenię każdą opinię.


Pin it! Przypnij poniższą grafikę (Pinterest, Zszywka), aby łatwo wrócić do tego artykułu lub podzielić się nim z innymi.


puzzle z patyczków po lodach

8 komentarzy

 1. Bardzo fajny pomysł. Szczególnie w czasach, kiedy w sklepach jest pełno bylejakości. A zachęcenie dzieci do wspólnej pracy to dodatkowe minuty na rozmowę, wspólną zabawę i sporo uśmiechu.

 2. Proste i kreatywne. Koniecznie wypróbuję

 3. Świetny pomysł i kreatywna zabawa ☺

 4. Niesamowity pomysł i świetne wykonanie. Bardzo mi się to spodobało! 🙂

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*