Jak zrobić bransoletkę z koralików? Mój debiut filmowy

Jak zrobić bransoletkę z koralików? Mój debiut filmowy

Taka delikatna, mieniąca się bransoletka będzie piękną ozdobą nadgarstka każdej kobiety. Przygotujesz ją w 10 minut, bez żadnych narzędzi i wyszukanych półproduktów. Zobacz krótki tutorial, jak zrobić bransoletkę idealną na prezent z okazji Dnia Matki lub na urodziny.

Jak zrobić bransoletkę z koralików?

Potrzebne materiały:

 • różowy kwarc – kule 10 mm (10 szt)
 • kryształki briolette – 8mm (9 szt)
 • koralik modułowy kryształ – 10x14mm
 • gumka silikonowa
 • nożyczki

Moja kolekcja takich bransoletek na gumce jest na prawdę pokaźna. Oprócz kuleczek kwarcu w różnych kolorach, do zrobienia biżuterii używam również awenturynu, lapisu, czy marmuru. Bardzo pięknie prezentują się na ręce koraliki z opalu – uwielbiam patrzeć, jak odbijają światło. Chcę Ci pokazać ten prosty sposób na zrobienie efektownej biżuterii, abyś również mogła cieszyć się koralikowym pięknem:) Zobacz, jak zrobić bransoletkę i daj się ponieść fantazji!

Etapy pracy:


I. Nawlekanie koralików


Na gumkę o długości około 20 cm nawlekam koraliki w następującej sekwencji: koralik z kwarcu, kryształek briolette, koralik z kwarcu, kryształek briolette itd (z podanej wyżej ilości koralików powstanie bransoletka o średnicy 6,5 cm). Na koniec, nawlekam koralik modułowy. Jest on konieczny, ponieważ w jego dużym otworze, ukryję zawiązany na gumce supełek. Alternatywą dla koralika modułowego może być metalowa przekładka.


II. Wiązanie supełka


Końce gumki zawiązuję dwukrotnie mocno je naciągając (gumka silikonowa jest bardzo wytrzymała, nie ma niebezpieczeństwa, że się urwie). Następnie, przeplatam je przez koralik modułowy na drugą stronę i ponownie wiążę supełek chwytając oba końce jednocześnie. W kolejnym kroku, ponownie przewlekam końce gumki przez koralik modułowy i odcinam zbędną część gumki.

Gotowe!

Zapraszam Cię do obejrzenia filmu, w którym pokazuję jak zrobić bransoletkę z koralików krok po kroku. A jeśli uznasz, że ten tutorial jest ciekawy, koniecznie zostaw komentarz lub podaj go dalej! 🙂

P.S. Ten film to mój debiut. Obiecuję, że kolejne materiały video będą lepsze! 😉


Pin it! Przypnij poniższą grafikę (Pinterest, Zszywka), aby łatwo wrócić do tego artykułu lub podzielić się nim z innymi.


bransoletka z koralików

3 komentarze

 1. dzieki za filmik, super to wygląda

 2. Ruda Zagłębiowska

  Śliczna!
  A poza tym bardzo ładnie komponuje się z kwiatami na stole 🙂

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*