Jak zrobić naszyjnik boho w 20 minut?

Jak zrobić naszyjnik boho w 20 minut?

Ten wisiorek spodoba się wszystkim kobietom, które lubią oryginalne dodatki do codziennych stylizacji, łączy bowiem styl etniczny z akcentami hippisowskimi, jest lekki i kolorowy. Podoba Ci się styl boho? Ten poradnik jest dla Ciebie! Zobacz, jak zrobić naszyjnik z chwostami i przygotuj swój własny w mniej, niż 20 minut!

Jak zrobić naszyjnik boho?

Potrzebne materiały:

  • kordonek w różnych kolorach
  • łańcuszek (1 m)
  • ogniwa otwarte
  • przedłużka i karabinczyk
  • zawieszki (np. listki, piórka)
  • szczypce: cięte, półokrągłe

jak zrobić naszyjnik

Etapy pracy:


1. Przygotowanie bazy


Za pomocą centymetra krawieckiego odmierzam na łańcuszku 80 cm (naszyjnik o takiej długości będzie sięgał do linii żeber) i przycinam za pomocą szczypiec ciętych w wyznaczonym miejscu. Następnie, nawlekam na otwarte ogniwo jeden koniec łańcuszka i przedłużkę. Za pomocą dwóch par szczypiec półokrągłych zamykam ogniwo. Na kolejne otwarte ogniwo nawlekam drugi koniec łańcuszka i karabińczyk. Zamykam ogniwo.


2. Tworzenie chwostów


Z kawałka tektury wycinam prostokąt o wysokości  4 cm, a następnie okręcam wokół niego nitkę około 40 razy i odcinam jej koniec. Osobny kawałek nitki przekładam pod zwojem i wiążę u góry luźny supełek. Zsuwam nitki z kartonika, zaciskam zawiązany wcześniej supełek i wiążę kolejny. Końce nitki, za pomocą której zawiązałam supełek, dołączam do pozostałych nitek.

W kolejnym kroku przecinam nitki na drugim końcu zwoju. Teraz, osobną nitkę o długości co najmniej 20 cm okręcam wokół górnego końca chwostu, około 0,5 cm poniżej supełka. Zawiązuję podwójny supełek, a końce dołączam do pozostałych nitek. Za pomocą nożyczek wyrównuję koniec chwosta. Tą metodą przygotowuję 7 frędzelków w różnych kolorach.


3. Montowanie elementów


Przekładam otwarte ogniwo przez główkę chwosta, a następnie przez środkowe ogniwo łańcuszka i zamykam je za pomocą narzędzi. Kolejne chwosty doczepiam w stałych odległościach – 3 cm. Powyżej chwostów montuję złote zawieszki. Na końcu, postanowiłam przyciąć chwosty (z wyjątkiem środkowego), na długość 3 cm.

Naszyjnik gotowy!

Jak Ci się podoba taka frędzelkowa wersja biżuterii? Może masz swój własny sposób na to, jak zrobić naszyjnik, który ożywi letnie stylizacje? Jeśli tak, koniecznie podziel się nim w komentarzu!


Pin it! Przypnij poniższą grafikę (Pinterest, Zszywka), aby łatwo wrócić do tego artykułu lub podzielić się nim z innymi.


naszyjnik boho

4 komentarze

  1. Ruda Zagłębiowska

    Idealny do stylizacji na festiwale muzyczne!

  2. Weronika, gdzie można dostać łańcuszek i zapięcia ?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*