Jak zapakować ubranie na prezent?

Jak zapakować ubranie na prezent?

Zapraszam Cię do obejrzenia tutorialu, jak zrobić efektowne opakowanie na prezent. Moim podarkiem są śpioszki dla chłopczyka, ale w taki sam sposób można zapakować każdą część garderoby lub zupełnie inną rzecz.

Proste, ale efektowne opakowanie na prezent – ozdobna torebka

Do zrobienia ozdobnej torebki będą mi potrzebne następujące artykuły:


Slow gift

Ozdobna torebka

  • kolorowy papier (najlepiej 120 g)
  • nożyczki
  • dwustronna taśma klejąca w rolce
  • wstążka
  • linijka i ołówek
  • dziurkacz brzegowy
  • kryształki samoprzylepne

I.

Na początku, składam śpioszki wzdłuż dłuższych boków i zwijam je w rulon. To bardzo praktyczny sposób na składanie ubrań, gdyż dzięki niemu nie powstają zagięcia (polecam ten sposób również przy pakowaniu ubrań do torby podróżnej – można dzięki temu wziąć więcej ciuchów bez siadania na walizce:))

Teraz, przewiązuję wstążką rulonik, wiążę kokardkę i obcinam pod skosem końce wstążki.

II.

Teraz, przystępuję do zrobienia torebki. Na kolorowej kartce, w połowie jej szerokości, rysuję przy pomocy ołówka i linijki linię. Następnie, zaginam kartkę w taki sposób, aby jeden brzeg kartki stykał się z linią, a drugi zachodził na niego ‚na zakładkę’ (mniej więcej 1 cm), po czym sklejam ze sobą oba brzegi przy pomocy dwustronnej taśmy klejącej w rolce.

III.

W kolejnym kroku, zaginam krótszy bok kartki wzdłuż dłuższego na wysokość 6 cm. Następnie, zaginam ten fragment kartki kierując brzegi do środka – powstanie kwadrat podzielony na cztery trójkąty.

Dalej, zaginam rogi ‚na zakładkę’, tak, aby wystawały za środkową linię o 0,5 cm i sklejam je ze sobą. Następnie, niesklejony brzeg ozdabiam za pomocą dziurkacza brzegowego.

IV.

W kolejnym kroku, zaginam dłuższe brzegi tak, aby skośny bok przylegał do linii wyznaczonej przez zagięty wcześniej róg. Ostrożnie rozkładam torebkę i formuję ostateczny jej kształt.

Do torebki wkładam śpioszki i zaginam brzegi torebki.

V.

W ostatnim etapie pracy, torebkę przewiązuję białą wstążkę tworząc swoistego rodzaju  jej zapięcie. Zawiązuję kokardkę, ścinam pod skosem końce wstążki  i przyklejam samoprzylepny kryształ na środku kokardy. Prezent gotowy!

Mam nadzieję, że przyda Ci się kiedyś ten tutorial 🙂 Daj znać, czy podoba Ci się taki sposób na pakowanie prezentów.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*