Co to jest Jupitajnia COUPLE i czy warto w nią zainwestować?

Co to jest Jupitajnia COUPLE i czy warto w nią zainwestować?

Można czasem nie mieć czasu, by podzielić się swoimi przemyśleniami z drugą połówką lub trafić w zły moment. Można łatwo przejść do porządku dziennego nad wyjątkowością drugiej osoby i zaprzestać mówienia jej miłych rzeczy. Można nie mieć odwagi, aby powiedzieć ukochanej osobie o czymś trudnym, bądź pomysłu na to, jak zrobić to dobrze. Można czasem zepchnąć to w podświadomość. Można też sięgnąć po grę Jupitajnia COUPLE i popracować nad tym.


Co to jest Jupitajnia COUPLE i jaki jest jej cel?


Jupitajnia COUPLE to gra dla par zarówno tych z długim, jak i z krótkim stażem. Dedykowana jest wszystkim, którzy chcą zadbać o swój związek i dążyć do coraz głębszego porozumienia. Gra może być wykorzystywana jako pomoc w terapii małżeńskiej, ale równie dobrze sprawdzi się jako wieczorna rozrywka podczas miodowego miesiąca. Jej głównym celem jest wzmocnienie więzi i poprawa komunikacji między partnerami.


Kto jest autorem gry?


Agata Pierzchała – międzynarodowa Coach ACC ICF, twórczyni idei PoWolność, pracuje zgodnie z autorską metodą SLOW Coaching©, która łączy postulaty ideologii Slow Movement z potencjałem pracy coachingowej.


Co zawiera zestaw Jupitajnia COUPLE?


Zestaw do gry zawiera 40 kart z pytaniami (na każdej karcie znajdują się 3 pytania), 9 Kart Nagród, 2 Karty Koła Ratunkowego, 1 Karta Refleksji, 3 karty puste, klepsydrę, 2 kości sześcienne oraz instrukcję. Całość, zapakowana jest w ładny, lniany woreczek. Wszystkie elementy utrzymane są w granatowo-beżowej kolorystyce.


Na czym polega rozgrywka?


Gra polega na naprzemiennym odpowiadaniu na pytania przez jednego gracza (obowiązuje limit czasowy – 1 minuta wyznaczana przez klepsydrę) i parafrazowaniu tej wypowiedzi przez drugiego gracza. Rozgrywka ma element losowości, gdyż to, które pytanie z karty zostanie wybrane określa ilość wyrzuconych oczek na kostce. Za poprawną parafrazę naliczane są punkty, a za uzbieraną sumę 10, 20 i 30 punktów przyznawana jest nagroda polegająca na realizacji jednego z zadań spisanych na Karcie Nagród. Gra kończy się wspólną refleksją dotyczącą spostrzeżeń poczynionych przez obie strony w trakcie rozgrywki.

Jupitajnia COUPLE


Jaka jest nasza opinia o Jupitajnia COUPLE?

Gra w Jupitajnię to przede wszystkim miły czas z Mężem/Żoną na wyłączność. Mimo, że  pytania z kart, oprócz odwołań do przyjemnych doświadczeń (np. W jakich sytuacjach czułeś się szczególnie przeze mnie zmotywowany?) często dotykają również trudnych lub całkiem poważnych kwestii wspólnego życia (np. Które moje maniery cię irytują, dlaczego? W jakich sytuacjach podcinałam ci skrzydła?), to cała rozgrywka dała nam dużo radości, była dobrym sposobem na wieczorny relaks. Uważamy się za parę, która umie rozmawiać o uczuciach i ważnych dla nas sprawach, a jednak każda kolejna rozgrywka dostarczyła nam nowej wiedzy o sobie nawzajem (i sobie samych). Dużą wartością Jupitajni jest to, że pomaga w konstruowaniu nie raz trudnych lub krytycznych wypowiedzi, które nie ranią partnera. Ponadto, gra wspiera naukę empatycznego słuchania, czyli pełnego szacunku rozumienia tego, czego doświadcza druga osoba.

Małym zawodem dla Męża był fakt, że rozgrywka pozbawiona jest elementu rywalizacji, bo punkty zbiera się wspólnie i nie ma przegranych, ani wygranych. Niedogodnością było również to, że w niektórych pytaniach występuje forma męska, a w innych żeńska. Dla mnie, trudnością okazał się brak określenia, do jakiego poziomu szczegółu w wypowiedziach mam sięgnąć oraz presja związana z koniecznością ograniczenia czasu wypowiedzi do jednej minuty. Dlatego też, zrezygnowaliśmy z używania klepsydry.


Komu polecam Jupitajnię COUPLE?

Grę polecam wszystkim parom chcącym pracować nad swoją relacją. Myślę, że Jupitajnia jest też świetnym pomysłem na prezent na ślub lub z okazji rocznicy ślubu.

Więcej pomysłów na prezent ślubny znajdziesz tutaj: Prezent na ślub – 7 wyjątkowych propozycji


Jaka jest cena tej gry i czy warto w nią zainwestować?


Cena Jupitajni COUPLE wynosi 149 zł. Według mnie, gra jest warta takiej inwestycji, bo każde spotkanie partnerów przy rozgrywce (zakładając, że oboje podchodzą do sprawy sumiennie i mają szczerą chęć otwarcia się na drugą stronę), przynosi długotrwałe korzyści w postaci głębszego porozumienia i lepszej komunikacji. 

 


Jestem bardzo ciekawa Twojej opinii na temat Jupitajni. Co myślisz o tego typu rozrywce dla par? Masz jakieś doświadczenia z innymi grami dla zakochanych?


Pin it! Przypnij poniższą grafikę (Pinterest, Zszywka), aby łatwo wrócić do tego materiału lub podzielić się nim z innymi.


 jupitajnia-2

12 komentarzy

 1. bardzo interesujące!

 2. Interesująca gra. Nada się na prezent dla pary przyjaciół? Czy to raczej zbyt osobista rzecz? Pozdrawiam 🙂

 3. Ooooo, ciekawy post o ciekawej rzeczy! Jak zobaczyłam zdjęcia to pomyślałam „nowa wersja Filtru?”, a okazuje się, że nie, że to zupełnie coś innego 🙂
  Na pewno przyjrzę się tej „grze” 🙂

 4. bardzo ciekawa gra…tylko co będzie jak padnie dużo złych odpowiedzi?/

 5. Bardzo popieram takie pomysły. Czasem ciężko jest znaleźć czas dla siebie, a taka gra może w tym pomóc. My mamy „Grę małżeńską” może kiedyś też sprezentujemy sobie Jupitajnię. 🙂

 6. Z mężem „przegraliśmy” masę gier, ale preferujemy ekonomiczne, ostatnio logiczne. Ten typ gry w naszym przypadku byłby całkowicie nowatorski, ale podejrzewam, że mąż nie da się namówić (za mało móżdżenia :P)

  • Mój Mąż też z początku nie był wielkim entuzjastą (na słowo ‚coaching’ zawsze się jeży), ale w końcu dał się przekonać i teraz chętnie sięga po Jupitajnię 🙂

  • Ja grałam i też lubię móżdżyć :)) Jupitajnia daje tu pole do móżdżenia jak najbardziej 🙂 I po grze też się dużo móżdży w głowie, jeśli ktoś ma do tego skłonność 🙂

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*