Prezent dla młodej pary (1/3) DIY

Prezent dla młodej pary (1/3) DIY

Część 1.: niepowtarzalna kartka ślubna

Niedawno stanęłam wobec zadania przygotowania prezentu ślubnego dla pewnej sympatycznej pary. Wedle wskazań, podarunek miał się składać z pamiątkowej kartki i butelki dobrego wina. Dowiedziałam się, że przyszli nowożeńcy to bardzo stylowi, eleganccy ludzie, dlatego postanowiłam, że motywem przewodnim będzie piękna, retro para młoda, której portret znalazłam w szufladzie z moimi scrapbookingowymi skarbami:

prezent dla młodej pary
portret pary młodej

Do przygotowania pamiątkowej kartki użyłam narzędzi i akcesoriów widocznych poniżej (szczegóły po kliknięciu w galerię)

A oto etapy pracy:

I.
Z bloczku We R memory keepers wybieram kartkę w delikatne, jasnozielone paski. To będzie tło pracy, które przykleję z zachowaniem pięciomilimetrowego marginesu między brzegami na bazę przygotowaną z brystolu. A zatem: z pomocą trymera przycinam kartkę w paski na wymiar 14,5×14,5 cm, a bazę na 31×15,5 cm. Brystol zaginam w połowie i naklejam na niego kartkę w paski.
[kliknij w galerię i poznaj szczegóły]

II.
Kolej na przygotowanie elementów potrzebnych do udekorowania kartki. Zaczynam od portretu młodej pary. Z prostokątnego obrazka wycinam przy pomocy wykrojnika owal. Aby mieć pewność, że wykrojnik pozostanie na swoim miejscu, mocuję go przy pomocy karteczek samoprzylepnych. Następnie, z kartonu w kolorze starego złota wycinam owal o rozmiar większy niż obraz pary młodej i sklejam te elementy, aby uzyskać efekt portretu w ramie.

Z pomocą wykrojników wycinam akcenty florystyczne oraz ażurowy pasek z czerwonego kartonu – tu posłużę się dziurkaczem brzegowym i trymerem. Czerwonego brystolu użyję również do kwiatów, natomiast białego – do wycięcia liści, ponieważ nie znalazłam w swoich zasobach kartki w kolorze zieleni vintage. Postanowiłam użyć w zastępstwie tuszu w kolorze oliwki.

Do ozdobienia kartki będzie mi też potrzebny mały owal, na którym później odbiję napis Młodej Parze oraz etykieta.Wykrojnik w kształcie etykiety posiada elementy ażurowe, dlatego najpierw podkleiłam go pianką samoprzylepną, a po wycięciu kształtu, posłużyłam się szpikulcem, aby usunąć kawałeczki papieru z ażurowych przestrzeni.

III.

W kolejnym etapie dopracowuję wycięte elementy. Po pierwsze, na małym owalu odbijam napis Młodej Parze używając do tego celu akrylowego bloczka, stempla i tuszu Memento. W drugiej kolejności, listki zabarwiam przy pomocy tuszu kredowego w kolorze oliwki. Następnie, cieniuję brzegi elementów kwiatowych, etykiety, małego owalu, ażurowego paska i kartki w paski używając brązowego pigmentu Stamperii.

IV.

Teraz, przyszedł czas na klejenie. Elementy kwiatowe łączę ze sobą, od największego ‚płatka’ do najmniejszego, przy pomocy kosteczek z klejem 3D. Chodzi tu o zdystansowanie poszczególnych ‚płatków’ między sobą. Ażurowy pasek przyklejam w niewielkiej odległości od lewego brzegu kartki w paski. Wstążkę mocuję wzdłuż lewego brzegu używając dwustronnej taśmy klejącej w rolce (mocno trzyma, nawet satynę:) ) zawijając jej końce na lewą stronę. W ten sposób tasiemka będzie zachodzić nieco na pasek ażurowy i wystawać rąbkiem spod etykiety.

W następnym kroku przyklejam etykietę wzdłuż lewego brzegu kartki taśmą dwustronną, mocuję także owal z portretem i owal z napisem przy pomocy kostki 3D. Dzięki temu mogę przykleić listki od spodu tych elementów, a co za tym idzie – uzyskać efekt przestrzeni. Kwiatki przyklejam w taki sposób, aby nieco zachodziły na portret.

Oto wykończona pierwsza część mojego prezent dla młodej pary:

IMG_20150907_150451

I jak, podoba Ci się moja praca? 🙂

Weronika Barnat

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*