Prezent dla młodej pary (2/3) DIY

Prezent dla młodej pary (2/3) DIY

Część 2.: Pudełko na kartkę ślubną

Jak elegancko zapakować prezent dla młodej pary? Banknoty oraz kartkę z romantyczną parą retro, którą przygotowałam ostatnio włożę do zrobionego do kompletu kartonowego pudełeczka. Bazą-tłem kartki był jeden z arkuszy bloczku We R memory keepers w delikatne, zielone prążki. Niestety, drugiego takiego nie posiadam, dlatego przygotuję własne, bardzo podobne tło, na którym umocuję motyw roślinny, nawiązujący do tego na kartce. Zapraszam do obejrzenia etapów pracy!

Materiały i narzędzia, które wykorzystałam:

I.
Przy pomocy linijki i ekierki rysuję plan pudełka na brystolu. Jest to najprostszy model, który jednak w funkcji opakowania kartki sprawdza się bez zarzutu. Wymiary pudełka zależą oczywiście od rozmiaru kartki, poniższe zdjęcie prezentuje długości odpowiednie dla kartki o wymiarach 15,5×15,5 cm. Po wycięciu narysowanego kształtu, rozcinam odcinek o długości jednego centymetra wzdłuż wystających rogów i zaginam papier wzdłuż wewnętrznych linii.

Następnie, zmazuję ołówkowe linie, przycinam wystające rogi pod skosem i przyklejam je do boków. Te same czynności powtarzam przy tworzeniu drugiej części pudełka. Po złożeniu obu części wybieram, która z nich będzie pokrywką, a która dnem pudełka.

II.

Przystępuję do dekoracji pudełka. Na początku, przycinam kawałek brystolu na wymiar 15×15 cm. Następnie, powtarzalnym ruchem ręki w jednym kierunku (z góry na dół lub z lewej do prawej), zamalowuję go Promarkerem w kolorze khaki. Dzięki temu powstają paski – raz ciemniejsze, raz jaśniejsze – w zależności od tego, czy dany fragment był zamalowany jednokrotnie, czy wielokrotnie. W kolejnym kroku, za pomocą aplikatora, nakładam w ten sam sposób biały tusz. Dzięki takim zabiegom powstaje tło, które jest podobne do tego na kartce.

Teraz, paskowany papier przeprowadzę przez maszynkę Sizzix w folderze do embossingu. Wybrałam drobny wzorek, który stworzy wspaniałą teksturę. Folder jest mniejszy, niż kartka i jej część nie została pokryta tłoczeniem. Dlatego układam papier w folderze ponownie (przykrywając gładką przestrzeń) i mocno wałkuję.

Aby uzyskać jeszcze ciekawszy efekt, postanowiłam postrzępić i wycieniować brzegi kartki używając do tego odpowiednio narzędzia do postarzania papieru i brązowego pigmentu Stamperii.

Teraz zajmę się bokami pudełka. Z brystolu wycinam paski o długości 15 cm i szerokości 6 mm. Maluję je pisakiem i tuszuję w taki sam sposób jak przygotowane wcześniej tło, a następnie wytłaczam wzór, strzępię i cieniuję brzegi.

Czas na przyklejenie wszystkich elementów…

III.

W kolejnym kroku wycinam przy pomocy wykrojników elementy roślinne i dwa owale, które po sklejeniu będą stanowić centrum kompozycji na wieczku pudełka. Listki i gałązki barwię oliwkowym tuszem kredowym, a kwiatki sklejam od największego do najmniejszego ‚płatka’ używając do tego kosteczek 3D.

Następnie, na mniejszym owalu odbijam napis Gratulacje, a brzegi większego owalu cieniuję brązowym pigmentem Stamperii. Przy pomocy skalpela, w większym owalu robię małe dziurki na ćwieki.

Na środku dużego owalu przyklejam za pomocą dwustronnej, klejącej taśmy piankowej 3D (można użyć również kosteczek 3D) mały owal, a duży owal na środku wieczka. W kolejnym kroku, mocuję za pomocą kleju Magic elementy roślinne.

IV.

Na wstążkę nakładam dwustronną taśmę klejącą. Połowę szerokości wstążki przyklejam na zewnętrzną stronę boku podstawy pudełka, drugą połowę zawijam do wewnątrz. W ten sposób brzegi stają się sztywniejsze, a pudełko nabiera elegancji. Aby dodać mu jeszcze ekskluzywnego charakteru i nawiązać do uroczystości ślubnej, wypełniam go tiulem. W tym celu przeciągam taśmę wzdłuż i wszerz dna pudełka, a następnie formułuję tiul w fantazyjne fałdki i różyczki (owijając kawałek materiału wokół palca) i przyklejam do dna pudełka. Na koniec, gdzieniegdzie umieszczam samoprzylepne perełki.

Tak prezentuje się gotowa praca:
Kartka dla młodej pary

I co myślicie? A jeśli macie jakieś pytanie, piszcie! 🙂

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*