Gwarantuję, że przygotowanie takiego prezentu dostarczy Tobie i Twojemu dziecku mnóstwo radości i zabawy. Technika dziecinnie prosta, ale dająca wiele możliwości. Zobacz, jak w prosty sposób zmienić zwykłe zdjęcie w oryginalny obrazek, w sam raz do powieszenia nad biurkiem lub postawienia na kominku 🙂
Zdjęcie na płótnie
Potrzebne materiały:
Etapy pracy:
I. Transfer zdjęcia na płótno
Wycinam wydrukowane zdjęcie z małym marginesem. Przy pomocy pędzla nakładam medium do transferu na płótno oraz na fotografię (od strony druku).
Przyklejam zdjęcie stroną zadrukowaną do płótna. Nakładam na blejtram koszulkę do dokumentów i pozbywam się nadmiaru kleju spod obrazka poprzez wygładzenie jego powierzchnię ruchem od środka do zewnątrz. Odklejam folię i pozostawiam blejtram do wyschnięcia (minimum 3h)
II. Rolowanie
Gdy medium do transferu wyschnie, namaczam przyklejoną fotografię wodą, a następnie pocieram palcem papier. Nie robię tego ‚na siłę’ – uważam, aby nie zedrzeć zabarwionej warstwy papieru. Powstające w wyniku rolowania kuleczki, usuwam chusteczką. Pracę pozostawiam do wyschnięcia.
Powyższe czynności powtarzam do momentu, aż po wyschnięciu obrazka, praca będzie wyrazista i w pełni widoczna. Na koniec, pokrywam podobrazie cienką warstwą lakieru.
III. Tło
Do atomizera (lub spryskiwacza do kwiatków) aplikuję po kropelce białej i czarnej farby oraz trochę wody. Potrząsam buteleczką, aby wszystkie składniki się wymieszały. Na osobnej kartce sprawdzam, czy uzyskałam pożądany odcień szarości. Z papieru wycinam kształt odpowiadający naklejonemu na płótnie zdjęciu, przykrywam nim nadruk i spryskuję tło farbą. Przechylając pracę w odpowiednią stronę, rozprowadzam wodnistą farbę po płótnie, jej nadmiar ściągam chusteczką higieniczną. Tym sposobem uzyskuję bardzo ciekawe, niejednolite tło. Całą pracę ponownie pokrywam lakierem (również boki blejtramu).
Mniej wymagający, mogą w zasadzie uznać pracę za skończoną, ja jednak postanowiłam dodać jeszcze co nie co 🙂
IV. Kleksy
Postanowiłam nadać pracy nieco dynamiki. W tym celu, na pędzel szczecinowy nabieram troszkę białej farby, zamaczam go w odrobince wody, po czym spryskuję powierzchnię wokół zdjęcia (zakrytego wcześniej kartką papieru). Do białych kropek dodaję trochę czarnych kleksików. Tym razem posługuję się techniką polegającą na uderzaniu pędzelka z rozwodnioną farbą o drugi pędzelek. Efekt wydał mi się całkiem zadowalający.
V. Serce
Szarości pracy postanowiłam przełamać malinową czerwienią. Wyjmuję na tackę przy pomocy szpatułki niewielką ilość pasty strukturalnej, dodaję czerwoną farbę i mieszam oba preparaty do uzyskaniu gładkiej masy. Układam szablon na pracy i nakładam pastę strukturalną. Zdejmuję szablon, czekam do wyschnięcia.
V. Wykończenie pracy
Pozostało jeszcze podmalować brzegi na kolor szary i pokryć pracę lakierem.
Tak prezentuje się skończona praca:
Super pomysł 🙂 spróbujemy i my 🙂
Super! 🙂
Gdy tak to opisujesz to wydaje się niesamowicie proste!
i takie właśnie jest! 🙂
DIY w takiej formie absolutnie uwielbiam! Pomysł na obrazek kapitalny!